Wielka Ogólnopolska Całodobowa Nowenna Adoracyjna od 14 września do 26 listopada 2023 r. Wspólnot Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów

Przygotowaniem do uczczenia uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podejmowane są w parafiach 24 - godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu. Od 1998 roku Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów podejmują w swoich parafiach ten radosny trud, aby wraz ze Wspólnotami w Polsce, upraszać łaski dla siebie, parafii oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.

Nowenna rozpoczyna się w wigilię święta Podwyższenia Krzyża Świętego 14. 09. 2023 r. i trwa do 26. 11. 2023 r. tj. do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku podejmujemy szczególną modlitwę za Kościół Święty, za Kapłanów, za Polskę. Obejmujemy apostolstwem kolejne parafie, zapraszamy grupy modlitewne i całe rodziny na adorację. Całodobowe czuwanie rozpoczyna się każdego dnia nowenny o godzinie 17. 00 Mszą Świętą i trwa do godz. 17:00 następnego dnia. Tegoroczny terminarz jest podany poniżej. W przypadku trudności, zmianę daty ustalamy z księdzem proboszczem parafii i animatorem diecezjalnym.

Modlimy się w intencjach:

1. Za Kościół Święty, Biskupów, Kapłanów, za obecnego wśród nas biskupa Janusza Mastalskiego oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne (męskie i żeńskie).
  2. Za naszą Ojczyznę, aby przyjęła Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, poprzez podporządkowanie się pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości (Wyznania str. 88).
  3. O całkowite odrodzenie duchowe wszystkich Polaków, porzucenie grzechów i całkowity zwrot do Boga.
  4. W intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste i społeczne: za obojętność na Miłość Boga, zniewagi, wzgardę i świętokradztwa.
  5. O pokój w Polsce i na świecie, a szczególnie na Ukrainie.
  6. O rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych sercach, rodzinach, parafiach oraz przyspieszenie chwili Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce.
  7. O łaskę żywej wiary dla polskiej młodzieży oraz odwagę do jej prawdziwego i osobistego wyznania.
  8. O rychłą beatyfikację Czcigodnej Sł. Bożej Rozalii Celakówny i o uznanie cudu za jej wstawiennictwem.
  9. Za wszystkich zmarłych: Bpa Stanisława Stefanka, O. Jana Mikruta, Ewę i Janusza Nosiadków, Opiekunów duchownych i świeckich oraz Członków Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ, aby Bóg miłosierny przyjął ich do swojego Królestwa.
  10. O potrzebne łaski, dar wytrwałości oraz ducha apostolskiego dla członków Wspólnot podejmujących cotygodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w parafiach.

Kalendarium na wrzesień 2023 r.

• 17 na 18 wrzesień - Zaczernie/ d. rzeszowska

Kalendarium na październik 2023 r.

• 5 na 6 października - Nienadówka / d. rzeszowska
  • 10 na 11 października - Czudec – Świętej Trójcy / d. rzeszowska
  • 17 na 18 października - Malawa - Św. Wawrzyńca / d. rzeszowska
  • 25 na 26 października - Rzeszów - Załęże - Matki Bożej Nieustającej Pomocy/d. rzeszowska
  • 26 na 27 października - Rzeszów – Opatrzności Bożej / d rzeszowska
  • 28 na 29 pażdziernika - Rzedzów Matysówka MB Królowej Polski / d rzeszowska

Kalendarium na listopad 2023 r.

• Tylko 3 listopada Kolbuszowa – Św. Brata Alberta / d. rzeszowska cały piątek w dzień
  • 7 na 8 listopada - Rzeszów – Św. Judy Tadeusza / d rzeszowska
  • 13 na 14 listopada - Rzeszów – Katedra - Najświętszego Serca Pana Jezusa / d rzeszowska
  • 17 na 18Listopad - Łukawiec Dolny pw. Piotra i Pawła / d rzeszowska
  • 21 na 22 listopada - Trzciana- Św. Wawrzyńca / d rzeszowska
  • 23 na 24 listopada - Rzeszów – Chrystusa Króla / d rzeszowska
  • 24 listopad - Strażów tylo w dzień po Mszy o 7:00 -17:00
  • 25 na 26 listopada Jarosław - Kolegiata Bożego Ciała /d. przemyska

Dziękujemy serdecznie Księżom Proboszczom za umożliwienie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Króluj nam Chryste!