Czuwanie modlitewne do Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w dniu z 14 na 15 września 2023 r.

Najświętsze Serce Pana JezusaWierzę w Kościół Chrystusowy

Program Duszpasterski na lata 2022 - 2023

Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów, serdecznie zapraszają na OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE MODLITEWNE do Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w dniu z 14 na 15 września 2023 r.

Program:

• 20:30 Słowo przywitania – O. Józef Wcisło OMI, rektor bazyliki na Świętym Krzyżu.
  • 20:45 Słowo wprowadzenia – Ks. Stanisław Olszówka, Duszpasterz Wspólnot w diecezji sandomierskiej.
  • 21:00 Apel Jasnogórski - rozważanie apelowe - JE Ks. Bp Janusz Mastalski, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Krajowy Delegat KEP ds. Wspólnot Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Słowo: JE Ksiądz Biskup Edward Frankowski.
  • 21.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Chwila adoracji w ciszy.
  • 21:40 Różaniec część I Radosna (int.1) – prowadzą Wspólnoty diecezji krakowskiej, częstochowskiej,
  • 22:25 Modlitwa za Polskę (int. 2,3) - animatorzy diecezjalni Wspólnot.
  • 23:00 Eucharystia z homilią JE Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego.
    Czytania i modlitwa wiernych Wspólnoty diecezji płockiej, warszawskiej, warszawsko - praskiej
  • 24:30 Adoracja Krzyża Świętego, modlitwa ekspiacyjna (int. 4) –Wspólnoty archidiecezji białostockiej, diecezji łomżyńskiej).
  • 1:00 Różaniec część II Światła (int. 5) -. Wspólnoty diecezji wrocławskiej, zielonogórsko-gorzowskiej
  • 1:45 Droga Krzyżowa (int.6) – Wspólnoty diecezji przemyskiej, rzeszowskiej
  • 2:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego (int.7) – Wspólnoty diecezji zamojsko - lubaczowskiej
  • 3:00 Różaniec część III Bolesna (int. 8) – Wspólnoty diec. sandomierskiej, tarnowskiej, radomskiej.
  • 3:45 Różaniec część IV Chwalebna (int. 9) – Wspólnoty diec. bielsko – żywieckiej, katowickiej,
  • 4:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny - Wspólnoty wszystkich diecezji.
  • 5:00 Eucharystia z homilią O. Janusza M. Andrzejewskiego OP (int. 10), Błogosławieństwo i zakończenie.

Modlimy się w intencjach:

1. Za Kościół Święty, Biskupów, Kapłanów, za obecnego wśród nas biskupa Janusza Mastalskiego oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne (męskie i żeńskie).
  2. Za naszą Ojczyznę, aby przyjęła Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu, poprzez podporządkowanie się pod prawo Boże, pod prawo Jego miłości (Wyznania str. 88).
  3. O całkowite odrodzenie duchowe wszystkich Polaków, porzucenie grzechów i całkowity zwrot do Boga.
  4. W intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy osobiste i społeczne: za obojętność na Miłość Boga, zniewagi, wzgardę i świętokradztwa.
  5. O pokój w Polsce i na świecie, a szczególnie na Ukrainie.
  6. O rozwój Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych sercach, rodzinach, parafiach oraz przyspieszenie chwili Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce.
  7. O łaskę żywej wiary dla polskiej młodzieży oraz odwagę do jej prawdziwego i osobistego wyznania.
  8. O rychłą beatyfikację Czcigodnej Sł. Bożej Rozalii Celakówny i o uznanie cudu za jej wstawiennictwem.
  9. Za wszystkich zmarłych: Bpa Stanisława Stefanka, O. Jana Mikruta, Ewę i Janusza Nosiadków, Opiekunów duchownych i świeckich oraz Członków Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ, aby Bóg miłosierny przyjął ich do swojego Królestwa.
  10. O potrzebne łaski, dar wytrwałości oraz ducha apostolskiego dla członków Wspólnot podejmujących cotygodniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w parafiach.

Organizator: Wspólnoty Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.