Pielgrzymka do Rzymu: 6-10.02.2024 r.

PIELGRZYMKA DO RZYMU 6-10 lutego 2024 r.

1. Dzień:

06 luty 2024 – wtorek

07:30 Zbiórka na lotnisku Rzeszów - Jasionka, odprawa biletowo- bagażowa. 9:55 start samolotu do Rzymu - Fiumicino. Planowany przylot 12:10 . Transfer do hotelu. Zdeponowanie bagaży. Zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria Maggiore, Kościół św. Praksedy z relikwią kolumny biczowania Jezusa Chrystusa, Bazylika Św. Janów na Lateranie: Święte Schody, Baptysterium, Kościół św. Krzyża Jerozolimskiego. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień

07 luty 2024 – środa

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Watykanu – Audiencja Generalna Ojca Świętego (przy jego obecności w Watykanie). Po audiencji: Zamek Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie, plac del Popolo  i kościół z dziełami Caravaggia: Ukrzyżowanie św. Piotra i Nawrócenie św. Pawła. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień

08 luty 2024 – czwartek

Odbiór pakietów śniadaniowych. Przejazd do Watykanu: 7:10 Msza Św. dla Polaków przy grobie św. Jana Pawła II w kaplicy Św. Sebastiana. Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska, Bazylika św. Piotra i Groty Watykańskie. Plac św. Piotra. Czas wolny na włoską kawę. Przejazd na Plac Wenecki: Kapitol, Forum Trajana, Kościół św. Andrzeja na Kwirynale (miejsce spoczynku Św. Stanisława Kostki), Pałac Kwirynalski. Obiadokolacja, nocleg

4. Dzień

09 luty 2024 – piątek

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Pawła za Murami;  Przejazd na wzgórze Awentyn: siedziba wielkiego Mistrza Kawalerów Maltańskich (słynna ”dziurka od klucza„), Kościół św. Sabiny (tu powstały reguły Dominikanów, tu wstąpili do klasztoru pierwsi polscy dominikanie bł. Czesław i św. Jacek Odrowąż); Santa Maria in Cosmedin i Usta Prawdy, Teatro Marcello, Synagoga, wyspa na Tybrze, Bazylika Santa Maria in Transtevere. Obiadokolacja, nocleg

5. Dzień

10 luty 2024 – sobota

Odbiór pakietów śniadaniowych. 4:00 transfer na lotnisko Fiumicino, odprawa biletowo-bagażowa.  7:10 wylot do kraju. Planowe lądowanie na lotnisku Rzeszów – Jasionka o godzinie 09:30.

Cena wyjazdu przy grupie 30 osobowej wynosi:
2050,00 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

• 4 noclegi w hotelu
  • śniadania / pakiety śniadaniowe
  • obiadokolacje
  • opieka pilota
  • usługa lokalnego przewodnika (Watykan, Muzea Watykańskie, Rzym)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • zestawy słuchawkowe
  • bilety na komunikację miejską / transfery
  • taksa miejscowa