Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 17.30-18.00).

I Niedziela W. Postu

26.02.2023 r.

1.

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu- gościmy w naszej Parafii nową grupę modlitewną z Trzebowniska „Wojownicy Maryi”. Witamy serdecznie. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem pasyjnym, stanową adoracją Krzyża dla kobiet. Potem Msza Święta. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Parafian. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.

Przypominamy, że przez cały Wielki Post w niedziele Mszy Świętej o godz. 17.00 już nie ma, bo jest bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok. godz. 15.40.
W Wielkim Poście prowadzimy także intensywną pracę nad wzrostem naszej świętości, a jak podpowiada nam Chrystus w Ewangelii, bardzo w tym pomaga modlitwa, post i jałmużna. Dlatego zachęcamy do dobrowolnych wyrzeczeń i abstynencji. Przy gazetach są skarbonki do wzięcia „Caritas” jako jałmużna wielkopostna dla każdej rodziny- rodzinne skarbonki, gdzie przez Wielki Post cała rodzina może oszczędzić, jako jałmużnę wielkopostną. Połowę z całości wszystkich skarbonek zostaje w parafialnym Caritasie, a połowę przeznaczona jest na Caritas Diecezjalny. Caritas Diecezjalna rozprowadza wielkanocne baranki w cenie 7 zł, Paschałki w cenie 12 zł, a co nadto to na cele parafialnego Caritas. Prosimy o 1,5% na Caritas z podatku. Dziękuję Panią z Caritas za posługę i rozprowadzanie dziś Paschałków, a od przyszłej niedzieli również baranków – Bóg zapłać.

3.

W poniedziałek zbiórka Ministrantów i Kandydatów na Ministranta po wieczornej Mszy Św. w kościele; w środę Adoracja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszą Św., Oaza.

4.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Do chorych pojedziemy w piątek od godz. 8.00. Chętnych prosimy zgłaszać w Zakrystii.

5.

W piątek spowiedź od 16.00, a o godz. 16.30 Drogą Krzyżową rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Dominik Kiełb. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta z nauką ogólną. Rano przed Mszą Świętą i wieczorem przed Drogą Krzyżową Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek kancelaria nie czynna. Zachęcamy do skorzystania z czasu Rekolekcji Św.

6.

W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. z nauką ogólną. O godz. 9.00 Msza Św. z nauką dla chorych. O godz. 16.15 Nabożeństwo Pierwszosobotnie i o godz. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne na Plebani dla Grupy Intronizacji NSPJ.
W sobotę, 4 marca, w liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedziele do południa Msze Św. z nauką ogólną. O godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza Św. z błogosławieństwem na zakończenie Rekolekcji Św. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój świąteczny kościoła na Triduum Paschalne- Bóg zapłać za ofiary. Stanowa adoracja Krzyża dla mężczyzn.
Także w najbliższą niedzielę, 5 marca br., w drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem
„Z misjonarzami budujemy Kościół”. Prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek, która będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”. Ofiary prosimy przekazać do Referatu Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej, bądź wpłacić na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego.
W kościołach naszej Gminy Świlcza organizowana jest pomoc na rehabilitacje Panu Marcinowi Grys – mieszkańcowi Błędowej Zgłobieńskiej. Będą rozprowadzane KAZIUKI.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy tydzień prosimy Parafian od nr 161 do nr 180. Bardzo prosimy o modlitwę za Ukrainę i pokój na świecie, a także za naszą Parafię i Rekolekcję Św.