Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 18.30-19.00).

I Niedziela Adwentu

27.11.2022 r.

1.

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Zachęcamy do gorliwszej modlitwy, trzeźwości, czynienia dobrych uczynków i postanowień. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę dla potrzebujących w sklepach i punktach sprzedaży. Zachęcamy, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących przez ten gest miłosierdzia. Bóg zapłać właścicielom sklepów, że włączają się w tą akcję. Rozprowadzane są Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca 8 zł., duża 18 zł. Każda nadwyżka to wsparcie dla naszego parafialnego Zespołu Caritas.

2.

Od jutra rozpoczynamy roraty. Zapraszamy serdecznie na Mszę świętą na godz. 7.00 wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci przynoszą na Msze roratnie podpisane serduszka ze swoimi postanowieniami Adwentowymi, które będą zdobić choinkę „Mój dar dla Jezusa”.

3.

Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w środę – święto św. Andrzeja apostoła, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.

4.

W środę przed Mszą św. wieczorną Adoracja i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy spotkanie Oazy.

5.

W czwartek spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie Mszą świętą o 17.00, następnie spotkanie na plebanii.

6.

W piątek przed Mszą św. poranną i wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy świętej wieczornej spotkanie KSM.

7.

W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Do chorych pojedziemy w piątek od godz. 7.30. Do chorych, których odwiedza ks. Proboszcz po godzinie 8. Nabożeństwo Pierwszej Soboty będzie o godz. 16.15.

8.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o porządek w naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy parafian od numeru 2-10.

9.

W niedzielę, 4 grudnia br. będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach, wspierając także Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek.

10.

W święta Bożego Narodzenia, zwyczajem naszych ojców, składamy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Pan Organista opłatki będzie rozprowadzał w następujące dni:

• 29 Listopada (Wtorek) od godz. 9:00 – Strona Zagrodnia od Nr 483 do 404
  • 30 Listopada (Środa) od godz. 9:00 – Strona Kmieca od Nr 1 do 110
  • 1 Grudnia (Czwartek) od godz. 9:00 – Podlas i Zakolej do torów
  • 2 Grudnia (Piątek) od godz. 9:00 – Kolonia Zachodnia i Rodziny z Dąbrowy.

Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary na utrzymanie Pana organisty.

11.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.