Porządek Mszy Św.
Niedziela: 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato)
Dni powszednie: 7.00, 17.00 (zima), 18.00 (lato - od Świąt Wielkanocnych do końca września)

Kancelaria czynna: od poniedziałku do piątku - pół godziny po Mszy Św. wieczornej (ok. 18.30-19.00).

XXVIII Niedziela Zwykła

09.10.2022 r.

1.

Dziś druga niedziela miesiąca. Taca rodzinna przeznaczona jest na wypłacenie remontowania głównego ołtarza. Bóg zapłać za ofiary.

2.

Nabożeństwo Różańcowe dziś i każdy dzień powszedni o godz. 16.30. Następnie Msza Św. Dziś odpust w Klęczanach.

3.

Wspomnienia liturgiczne: we czwartek WSP. Bł. Honorata Koźmińskiego i w modlitwie pamiętamy o Solenizancie ks. Biskupie Edwardzie Białogłowskim; w sobotę WSP. Św. Teresy od Jezusa; w sobotę WSP. Św. Jadwigi Śląskiej.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym. Msza Św. a Adoracja od godz. 16.00. W piątek przed Mszą Świętą poranną i wieczorem przed nabożeństwem różańcowym Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu Parafianom, a na najbliższy prosimy Parafian od nr 374 do nr 384A.

5.

Kartki na wypominki składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzem obok obrazu Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary i Waszą życzliwość dla nas kapłanów, a także kochanych zmarłych. Wypominki roczne zapisujemy w Zakrystii.

6.

W przyszłą niedziele w Polsce obchodzimy XXII Dzień Papieski, dziękując Panu Bogu za Pontyfikat i osobę Świętego Jana Pawła II. Młodzież z parafialnego Koła KSM będzie kwestować datki na stypendia dla młodzieży - jest to Żywy Pomnik Jana Pawła II. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

7.

GCKSiR w Trzcianie oraz WDK w Rzeszowie zapraszają na 38 Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego. Organizatorami konkursu są: Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie oraz Wojewódzki Domu Kultury w Rzeszowie.
Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wójt Gminy Świlcza oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Podczas tegorocznej 38 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego wystąpi 13 zespołów oraz 10 par tanecznych z sześciu województw naszego kraju (podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz łódzkiego). Przegląd konkursowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.00 Gminnym Centrum Kultury w Trzcianie. Koncert galowy odbędzie się w niedzielę od godz. 11 w WDK w Rzeszowie. Konkurs poprowadzi aktor Stanisław Jaskułka.

8.

W przyszłą niedziele od godz. 10.00-13.00 w Szkole Podstawowej w Świlczy będą bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Szczegóły na plakatach i stronie Gminy.

9.

Do wieczności z naszej Parafii odszedł: śp. Czesław Dusza – Dobry Jezu....

10. Od poniedziałku do soboty można zwozić elektryczne rzeczy na Parking na Plebanii.